Oznámenie Krízového štábu Okresného úradu Poprad

..

V zmysle záverov zasadnutia Krízového štábu Okresného úradu Poprad zo dňa 28.02.2022, ktorý bol zvolaný k vyhlásenej mimoriadnej situácii ohľadne hromadnému prílevu cudzincov z Ukrajiny z dôvodu vojnového konfliktu, Vás týmto žiadame o bezodkladné poskytnutie informácií v prípade pokiaľ v nehnuteľnosti vo Vašom vlastníctve, ktorá sa nachádza v katastrálnom území obce Kravany, ubytujete utečencov z Ukrajiny.

V prípade ak sú u Vás ubytované osoby z Ukrajiny, nahláste nám prosím na obecný úrad (telefonicky na 052/7782197alebo e-mailom na kravany@obeckravany.sk počas úradných hodín obecného úradu) nasledujúce údaje:

• adresa ubytovacieho objektu
  • počet ubytovaných v danom zariadení
  • z toho počet žien a detí (osoby do 18 rokov), prípadne aj mužov
  • ďalej ešte vekovú kategóriu – deti do 15 rokov (v súvislosti so zabezpečením určitých povinností regionálneho úradu verejného zdravotníctva).

Informácie pre Ukrajincov prichádzajúcich na Slovensko, nájdete na https://ua.gov.sk/.

Taktiež dávame do pozornosti Ligu za ľudské práva – tá poskytuje informácie cudzincom a utečencom o pobyte, vízach, azyle vo viacerých jazykoch. Tel. č. (hot line) pre ľudí z Ukrajiny: + 421 918 366 968.

Vytvorené: 10. 3. 2022
Posledná aktualizácia: 10. 3. 2022 13:41