Navigácia

Obsah

2. kolo celoplošného testovania na COVID-19

Typ: ostatné
..

2. kolo celoplošného testovania na COVID-19 sa v našej obci uskutoční

v sobotu 07.11.2020 a v nedeľu 08.11.2020

v čase od 8.00 hod. do 20.00 hod.

pri kultúrnom dome.

Prestávka bude v čase od 12.00 hod. do 13.00 hod.

 

Kto by sa mal testovania zúčastniť:

Testovania by sa mal zúčastniť každý obyvateľ obce vo veku od 10 do 65 rokov. Osoby staršie ako 65 rokov sa testovania môžu taktiež zúčastniť, avšak týmto osobám sa odporúča, aby namiesto testovania uprednostnili domácu karanténu.

Odporúča sa absolvovať obe testovania, t.j. aby každý občan absolvoval testovanie dvakrát – prvý aj druhý víkend.

Osoby, ktoré sa zúčastnili prvého testovania a mali pozitívny výsledok testu, sa druhého testovania nesmú zúčastniť.

Osoby, ktoré sa zúčastnili prvého testovania a mali negatívny výsledok testu, avšak absolvovali karanténu kvôli pozitívnemu výsledku osoby žijúcej v spoločnej domácnosti, sa druhého testovania nesmú zúčastniť. Tieto osoby majú postupovať v súlade s postupom uvedeným na stránke https://korona.gov.sk/ v časti „Čo mám robiť ak som bol v úzkom kontakte s COVID 19“. Následne by sa tieto osoby mali požiadať o vyšetrenie na nasledovnej stránke: https://korona.gov.sk/poziadat-o-vysetrenie-na-covid-19/

 

Priebeh testovania:

Samotné testovanie bude prebiehať nasledovne:

Po vstupe do odberného miesta si občan vydezinfikuje ruky. Dezinfekcia bude na vyhradenom mieste. Následne vykoná jednoduché administratívne úkony, preukázanie sa občianskym preukazov, kartičkou poistenca. Administratívny pracovník vypíše formulár potrebný na registráciu. Po registrácií, bude osobe pridelené identifikačné číslo a vreckovka. Osoba pristúpi k odpadovému košu, vyfúkne si nos, odkašle a zahodí vreckovku. Zdravotníkovi osoba odovzdá pridelené identifikačné číslo. Ten následne odoberie jemnou tyčinkou vzorku z nosa.

Čakanie na výsledky vo vyhradenom priestore.

Odovzdanie výsledkov: Zdravotník privolá testovanú osobu, podľa prideleného identifikačného čísla k pracovisku. Osoba predloží zdravotníkovi občiansky preukaz. Zdravotník vypíše certifikát, kde vyznačí výsledok testu. Zdravotník výsledok testovania odovzdá v obálke.

Osoba odchádza z odberného miesta, v prípade pozitívneho výsledku do 10 – dňovej karantény. Maloletí prídu spolu so svojimi rodičmi, ktorí zároveň za nich preberú aj výsledok testovania. 


Vytvorené: 5. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 5. 11. 2020 10:04
Autor: Správca Webu